Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

suha koža

tonći

Imam suhu kožu pa me zanima dali je izumljen neki novi ljek i ako nije molim vas za savijet šta da radim.

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Prema kratkom opisu da imate suhu kožu, teško je savjetovati kompletno liječenje. Suha koža može biti u sklopu alergijskih bolesti, nasljedno suha koža kod ihtioze, hipovitaminoze i drugo. Ako nema drugih znakova, tada za suhu kožu treba koristiti peroralno preparat s vitaminima, mineralima i suplementima, a lokalno aplicirati indiferenene masne kreme i koristit uljne kupke.