Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

solarij

jasna

imam 38 godina, živim na moru, kada sam na plaži moram se skrivati od sunca jer mi koža vrlo lako pocrveni. na kraju ljeta imam samo nešto tamniju boju nego li na početku. sunca se čuvam i zbog madeža koje imam po cijelom tijelu (dermatolog mi je savjetovao da nosim jednodjelni kostim kako bi dvije skupine madeža na leđima i trbuhu bile skrivene od sunca).
zanima me da li solarij može štetno djelovati na moju kožu?
hvala

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

U dobi ste kada se nije dobro sunčati bez zaštitne kreme s filterima protiv UVA, UVB zraka i slobodnih radikala. Sunce ubrzava i prirodni tijek starenja.
Solarij može štetno djelovati.