Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Svbez tijela nakon tusiranja

Dodo

Problem vec postoji oko dvije godine (barem), nakon svakog tusiranja pojavi se svrbez (traje oko 15-30 min.), obavezno po nogama, a ponekad i po tijelu.
Moji ukucani nemaju tih problema (dosad se desilo ponekad) no ja imam i to stalno, na drugoj strani grada imam familiju i oni imaju isti problem
(mislio sam da je problem voda).
Kako nisam jos bio kod doktora da se posavjetujem, da li mi netko ovdje moze
dati savjet.
U razgovoru sa par ljudi mijenjao sam sampone i gel za tijelo, no svrbez se i dalje pojavi nakon svakog tusiranja.
Sta je tu krivo sampon, voda, prehrana, zivci, nesto drugo i kako si pomoci?

Hvala na odgovoru.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Kod vas se najvjerojatnije radi o tzv. "akvagenoj urtikariji" odnosno alergiji na vodu ili možda o alergiji na hladnoću. Preporučam da se pokušate nakon tuširanja "utopliti" ogrtačem. Također se savjetuje kožu nakon tuširanja namazati neutralnom kremom ili mlijekom za tijelo.