Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

svrbez

vaja

Prije nekog vremena pojavilo mi se crvenilo, svrbez i bijele ljuskice oko spolovila. Nakon brisa otkrivena je Streptokoka koja je liječena Sumamedom ali svrbez nije nestao nego se cak pojacava u vrijeme plodnih dana a najvise neposredno prije menstruacije. Kome bi se trebala obratiti i kako se rijesiti svrbeza.

prof.dr. Jasna Lipozenčić

Prema Vašem opisu radi se o kandidamicetičkoj infekciji koja se pogoršava nakon antibiotika i u vrijeme menstruacije. Svrbeža se možete riješiti s klotrimazol vaginaletama i kremom. Kontrolirajte šečer u krvi i sediment urina.