Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvene točkice

kristina

Na tijelu mi se pojavljuju crvene točkice: uvijek po jedna oko 0.5-1mm u promjeru, koja nakon par dana nestane, a pojavi se druga na drugom mjestu. Nekad ih imam i po 4-5 kom istovremeno. Što bi moglo biti uzrok tome? Ima li to kakve veze s madežima?

prof.dr. Jasna Lipozenčić

Crvene točkice do 1 mm u promjeru nemaju veze s madežima. Vjerovatno se radi o papulama koje mogu imati veze od uboda insekata, poslijedica mogu biti raznih namirnica iz hrane, nerviranja i vezane uz hormonske promjene u doba menstruacije. Klindamicin sol. primjenite kada se jave.