Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Svrbež oko anusa

Damir88

Poštovani!
Imam problema sa svrbeži oko anusa i malo niže malo niže prema mošnjama.koji traje pola godine.
Te me zanima šta bi trebao napravit po pitanju toga, i kako liječiti navedeno?
Lp.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, za rješavanje problema najbolje bi bilo otići na pregled kod dermatovenerologa, a prema potrebi i proktologa jer uzroci mogu biti brojni. Moguće da će biti potrebno napraviti i bris tog područja, uzrok mogu biti i hemeroidi, iritacija, a i neke kožne bolesti.

zabrinuta55555

Poštovani,

Već par mjeseci imam problema oko velike nužde. Naime, prilikom velike nužde užasno me boli i reže u amusi te se ponekad nađe krv prilikom brisanja sa wc papirom, ta bol nakon nužde potraje do 3-4 sata

Trebam li se brinuti?
Lp.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
vjerovatno je riječ o hemeroidima pa stoga savjetujem da se javite vašem liječniku na pregled te da Vas prema potrebi uputi proktologu.