Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

trichomonas i medazol

domacica

postovani, na zadnjem gin pregledu mi je utvrdjen CIN1 , nakon briseva potvrdjena trichomonas vaginalis. terapija medazol antibiotik oralno 5 dana. pa dobila menstruaciju, i nakon menstruacije bih trebala uzimati medazol tablete za rodnicu 10 dana. moja dilema je mogu li pricekati 15 dana sa pocetkom uzimanja medazol vaginaleta, jer sam u velikom stresu na poslu jos 15 dana, u pitanju je fizicki i psihicki zahtjevan rad, gdje si ne mogu priustiti dan ili vise bolovanja. strah me nuspojava u pogledu probave, koja je trenutno losa zbog terapije zeljezom, patim od anemije. s postovanjem, pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, antibiotsku terapiju bi trebalo uzimati bez prekida u preporučenom trajanju i odgovarajućoj dozi.
Možete pričekati 15 dana, ali onda provesti u cijelosti terapiju bez prekida.