Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Bijele točkice na penisu

Chonto

Poštovanje,

Molio bi za savjet.
Naime, do sada nisam imao takvih problema, a spolno sam aktivan 15-ak godina. Prije dva mjeseca promijenio sam partnericu i do sada nisam primjećivao nekakve promijene na glaviću do danas (jutra) nakon spolnog odnosa.
Radi se o bijelim točkicama koje se nalaze rubu glavića, zapravo izgledaju kao nekakvi mali prištići. Sve je popraćeno crvenim točkicama na glaviću koji se više primjećuju kada je penis u erekciji. Ne mogu reći da se javlja svrab, ali je u svakom slučaju neugodno, pogotovo na dodir i u opuštenom stanju.
Molio bi za preporuku što da učinim, dali da posjetim svog liječnika, koristim neki preparat, promijenim odjeću, način higijene (tu mi se čini da pretjerujem jer to činim sapunicom, pa čak i sa unutrašnje strane).

Hvala Vam i lijep pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu rekao bih da je kod Vas riječ je pojačano izraženim žlijezdana koje se nalaze baš na tim mjestima. Takve promjene ne zahtjevaju nikakvo liječenje. Ako se promjene budu širile, za svaki slučaj se obratite liječniku.

mijov192

Poštovani,

Imam 23 godine i već neko vreme mi se svakodnevno po glansu i unutrašnjem delu kožice pojavljuju bele grudvice koje se spiraju prilikom pranja, a takodje i malo veće bele grudvice po rubu glavića koje se ne pomeraju. Mazao sam par dana Panthenol krem, ali je stanje nepromenjeno. Nemam nikakvih tegoba, ne pecka, ne boli, ne svrbi. Vodim računa o higijeni svakodnevno i nisam imao rizične odnose. Nisam siguran da li su to Tisonove žlezde na rubu i smegma koja se pojavljuje pojačano jer se meni i inače dešava da mi se pojave žlezde na vratu i drugim mestima ili je nešto drugo u pitanju, pa Vas molim za pomoć.

Ovako to izgleda:
http://picpaste.com/pics/Fotografija0040-1F6BpH4q.1472818526.jpg
http://picpaste.com/pics/Fotografija0041-2PzZ26Np.1472818610.jpg

mijov192

Prethodni linkovi slika ne rade, pa evo novih.
http://picpaste.com/Fotografija0040-JbHq3Vif.jpg
http://picpaste.com/Fotografija0041-nBzO9UEF.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je u redu. Nema znakova bolesti. Pojačajte higijenu.

Borna123

Pozdrav,
Prije koji dan su mi se pojavile bijele mrlje na vrhu penisa.Ne svrbi i ne pece.Kada se pogleda iz bliza izgleda kao isspucala koza.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
za dijagnozu i terapiju je potreban klinički pregled dermatovenerologa.