Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Vitiligio

ursullaa

Dobar dan,javljam se iz razloga jer me zanima da li postoji neko rješenje za vitiligio?Naime,dobila sam ga prije 7 godina,oko očiju imam bijele mrlje...sakrivam ga šminkom ali čitala sam i da se može riješiti uz pomoć nekih terapija.Dermatolog iz jedne bolnice mi je rekao da nema za to nikakvog riješenja,ali se nadam da ipak nešto postoji i da on nije bio u pravu happy Hvala i lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom da imate promjene oko očiju mogli bi pokušati primjenu lokalnih imunomodulatora, npr. tacrolimus (Protopic 0.1% mast). Ipak, ovu terapiju Vam mora propisati dermatolog. Ako imate promjenE i na drugim lokalizacijama, možda bi došla u obzir i UVB 311 nm fototerapija.

ursullaa

Ne,imam samo oko očiju i čak imam osjećaj da su se povukle jer više nisu toliko primjetne...ali idem kod dermatologa pa ću vidjeti