Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

vitiligo

ljiljana

Molim Vas da mi odgovorite postoji li ljek za vitiligo

prof dr Jasna Lipozenčić

Specifične terapije za vitiligo nema! Najdjelotvornija se pokazala PUVA terapija, no za njeno provođenje je potrebno višekratna (nekoliko mjeseci) tretmana, a provodi se ambulantno, kroz kratko vrijeme (kod novijih promjena) može se pokušati lokalna primjena kortikosteroida, te primjena kozmetičkih, kamuflirajućih sredstava za pokrivanje. sredstva za samotamnjenje. U ljetnim mjesecima potrebna je fotoprotekcija (SPF>15)!

ljiljana

Bila bi Vam zahvalna da mi odgovorite gdje se u Zagrebu moja kći
može javiti na pregled i komu. Dvadeset joj je godina , problem joj je
bijela fleka kod oka koja se pojavila prošle godine i koja još nije potpuno pobjelila.