Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Zakinut mladez iznas dojke

Darija123

Postovani doktore,
Imam ispupceni mladez na prsima sa desne strane,iznad dojke,danas dok sam se tusirala vidjela sam da se mali dio mladeza zakinuo a da ispod njega kao da raste mlades tj.iako se zakinuo ispod njega jos uvijek postoji mladez
Imam li razloga za brigu?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, moguće je da se radi o složenom madežu (naevus compositus) koji ima jedan dio u razini kože, a u jednom je dijelu ispupčen, ali to je nemoguće znati ovako napamet, bez kliničkog i dermoskopskog pregleda kod specijaliste dermatologa. Ukoliko je došlo do ozljede ili iritacije madeža, nebi trebalo biti problema; možete mazati antibiotsku mast 7-10 dana dok se ne smiri ili kreme s bakrom i cinkom.
U slučaju da se madež nalazi na mjestu česte iritacije (npr. u predjelu ruba ili kopče grudnjaka), onda ga je bolkje kirurški odstraniti.