Otorinolaringologija

afte

svjetlana

U zadnjih godinu dana vrlo često mi se javljaju afte ( i po nekoliko odjednom-mjesečno bar jednom) u ustima. Trenutno ih imam ispod jezika (4-5) na vrh jezika i sa strane. Već me pomalo lovi strah zbog čega ih imam učestalo ,a kad odem kod svoje doktorice opće prakse ona se dosta olako odnosi prema tom, kao vjerovatno od kisele hrane, umura ... U nadi da nije nešto strašno i da imate adekvatan lijek da si pomognem i po mogućnosti da ih se trajno riješim unaprije hvala.
Ja si malo pomognem sa Calgel-om ( malo ublaži bol i kao da ubrza da prođu)

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Svjetlana,
Radi učestalog pojavljivanja afti u usnoj šupljini savjetujem vam pregled u Ambulanti za oralne bolesti Stomatološkog fakulteta, te kompletnu imunološku obradu da se točno utvrdi uzrok.