Otorinolaringologija

AST

darija

Molim Vas za objašnjenje nalaza AST 1:100. Da li je AST povišen? Pitam Vas stoga što liječnici (pedijatri) imaju različito mišljenje. Radi se o djetetu od 7,5 godina. Hvala.

mr.sc.dr. D.Markov

Nalaz AST kod vaseg djeteta je jos u granicama normale ( do 2oo IJ su normalne vrijednosti). Titar od 100 govori da je dijete preboljelo streptokoknu infekciju. Ovisno o klinickom nalazu tonzila i ponovnim infekcijama treba razmisljati o tonzilektomiji.