Otorinolaringologija

ast i epiforinksa

zeljka

Molila bih Vas za objasnjenje ovih pregleda posto zivim u inostranstvu i moj cetverogodisnji djecak je poslan na operaciju polipa ,bez da je uradio ove preglede.
Posto imam poteskoca u jeziku, zeljela bih doktorima ovde sugerirati te preglede, posto ni jedan pregled osim snimka mu nisi napravili.
Usput bih htjela priopciti da mali ima strasnih problema sa upalama uha i grla te sa astmom .Sve te probleme mu stvaraju polipi u nosu.

Unaprijed zahvalana

Zabrinuta mama

prof.dr. Željko Bumber

mislim da su liječnici dobro zaključili i da je uklanjanje polipa (točnije treće tonzile, treće mandule, adenoida, vegetacija i td.) potrebno.
Problemi koje vaše dijete ima uklapaju se u kliničku sliku treće tonzile.
Operirati!!!
(prije odluke o operaciji obično obrađujemo sluh-audogram i timpanometriju- učinimo fiberskopiju nosa -no kod jasnih indikacija to katkada i nije potrebno)