Otorinolaringologija

bolesno uho

vlado

Izgleda da sam pijući (pre)hladnu vodu iz frižidera, prije tri dana "zaradio" upalu grla. Sljedečeg jutra bio sam lagano promukli, malo me peckalo grlo, te sam počeo osjećati laganu bol u desnome uhu. Bol u desnome uhu u međuvremenu se dosta pojačala, zatvoreno je potpuno, boli me na dodir izvana, čak i na pokrete glavom ili prilikom jela, a bubnjić u lijevome uhu zasada samo malo boli na dodir......Do sada nisam imao nikakvih bolesti uha, jedino sam bio osjetljiv na bolesti grla, nosa i sl....Lječnik opće prakse ustanovio je da nema smole u uhu, samo crvenilo i prepisao AMOXICILIN 500.....
Hoće li to biti dovoljno ili trebam zatražiti pomoć specijaliste??
Unaprijed se Vam zahvaljujem na odgovoru !!!

prof.dr. Željko Bumber

Antibiotik koji ste dobili u pravilu bi mogao riješiti problem grla, no upala uha je vjerojatno upala zvukovoda koju treba liječiti antibiotikom u obliku masti (Geokorton na primjer). Izbjegavati močenje uha i čišćenje štapićem. Ukoliko problemi ostanu javiti se specijalisti.