Otorinolaringologija

crveno grlo

mala

Draga doktorice,
moje grlo je već dva mjeseca crveno i ujutro osjećam zategnutost i promuklost (promuklost već nakon sat/dva prestane dok se crvenilo "vuće" već par mjeseci. Moja doktorica opće prakse mi je dala klavocin prije mjesec dana, međutim on mi očito nije pomogao. Povremeno dobivam i temperaturu 37,2; 37,3 koja traje nekoliko dana, te neznam dali ona ima veze sa grlom.
Napominjem da imam i hipotireozu sa koju temp. može biti povezana, te da uzimam Septolete s nadom da će crvenilo i neugodan osjećaj nestati.

Molim Vas za savjet.

mr.sc.dr. D. Markov

Ukoliko i dalje imate probleme s grlom nakon antibiotske terapije Klavocinom savjetujem vam pregled kod otorinolaringologa. Vaša doktorica nije u mogućnosti napraviti i indirektoskopski pregled grkljana, koji se mora napraviti radi vaše promuklosti. Svakako vam savjetujem i pregled štitnjače ( hormoni, pitanje uzimanja lijekova radi hipotireoze)

mala

Punkcijom štitnjaće ustanovljen je limfni tireoditis, tj. upala štitnjaće
za koju pretpostavljam da je prenjela upalu na susjedni organ. Ukoliko je moguće sanirati upalu štitnjaće, pretpostavljam da će se sanirati i grlo. Dali sam u pravu? Unaprijed Vam zahvaljujem te Vas molim da mi objasnite dali je limfni tireoditis izljećiv i dali postoji više vrsta takvih upala štitnjaće?

Boško

Doktor mi je rekao da imam pharyngitis.Što je to?