Otorinolaringologija

gnojna angina

nela

poštovani!imam česte gnojne angine.nekad su popraćene bolovima a nekad samo pogledam u krajnike(kojih su skoro nestali) i vidim gnojne čepiće.neki dan 21.04. sam počela piti sumamed i jučer(11.05.) sam primjetila da imam opet čepiće.ne znam šta da učinim.imam 26 god.nedavno kad sam bila bolesna postala sam alergična na penicilin.nakon 8 dobila sam osip.molim pomoć!

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Nela,
Ne navodite koliko često imate angine (4,5 puta ili više na godinu). Ukoliko su angine tako česte , a imate i visoki titar AST( antistr. titar), te stalno prisutne gnoje čepove u kriptama vjerojatno se radi već o kroničnoj upali. Najbolji način liječenja kronične upale je operacija. Operirati se možete u lokalnoj ili općoj anesteziji.