Otorinolaringologija

gnojna angina

Daca

Prvi put sam na ovome sajtu i nadam se da ce te mi pomoci. Naime, kcerkica mi ima visoku temperaturu vec peti dan. Doktor kaze daje uzrok tome gnojna angina grla. Dobila je vec 3 penicilina, ali njoj uopste nije bolje. Sta raditi? Unapred hvala mnogo.

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Daca,
Žao mi je da vam nisam prije odgovorila. Bila sam na godišnjem odmoru. Vjerojatno je vaša kćerkica već ozdravila. Osim anitiobiotika
kod upale i visoke temperature potrebno je davati i antipiretike i analgetike (lijekove za sniženje temperature i boli).