Otorinolaringologija

temperomandibularni zglob

Ana

Poštovani!
Molim Vas ako mi možete dati neko objašnjenje u vezi mojeg pitanja.
Moja mama ima već par mjeseci bolove u desnom tempomandibularnom zglobu. Slikala je zglob i sinuse, na snimkama nema nikakvih promjena stoga nije dobila ni terapiju.
Ona i dalje ima bolove.
Što još možemo napraviti u cilju izlječenja.

Hvala!!!

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Ana,
Ne navodite koliko godina ima vaša mama. Ukoliko su rtg snimke uredne potrebno je obaviti i pregled kod oralnog kirurga (pitanje zagriza, treba napraviti i ortopan ), moguća je i neuralgija. Protiv bolova može uzeti Voltaren, Ketonal.