Otorinolaringologija

Grlo i glasnice

Mladen

Poštovani !

Već nekoliko godina imam problema s grlom. Naime stalno mi se nakuplja neka ljepljiva sluzava tvar u grlu, koju je teško ili nemoguće iskašljati. To mi se naročito pojavljuje ujutro kad se probudim, a podražaj je takav da mi se čak podigne kiselina iz želuca. Inače u zadnje vrijeme su me dosta često zahvaćale upale sinusa, ali kad ona prođe, i dalje mi ostaje smetnja u grlu. Bio sam na spec. pregledu u Vinogradskoj bolnici, uzeli su mi bris nosa i našli nešto zlatnog streptilokoka. Prepisali su mi antibiotik, koji sam popio i opet je sve postarome. Što da radim ?

Zahvaljujem na odgovoru.

mr.sc.dr.med. D.Markov

Kod Vas se radi o upali sinusa. Potrebno je uciniti radiolosku obradu (rtg ili CT sinusa), te ponoviti bris nosa. Ako nalazi upucuju na upalu sinusa potrebno je uciniti i punkciju s postavljenjem cjevcica kroz koje se instilira lijek direktno u sinuse.