Otorinolaringologija

treći krajnik

zvonka

Imam sina starog 8 godina. Prije dvije godine operirali smo samo treći krajnik zbog otežanog disanja. Neko vrijeme je bilo dobro, međutim kod svake manje prehlade otežano disanje se javlja ponovno. Dijete nema angine, upale uha i sl. ali ima povećane krajnike. Što raditi? Ponovno operirati treći krajnik? Ići na operaciju i izvaditi krajnike bez obzira što za sada ne rade veće probleme?

Hvala na savjetu.

mr.sc.dr.D.Markov

Kod vaseg sina potrebno je napraviti fiberendoskopiju nosnog dijela zdrijela(epifarinksa) da se ustanovi da li se radi o recidivu treceg krajnika. Buduci da se otezano disanje javlja samo kod prehlada potrebno je uzeti bakterioloski briseve nosa i zdrijela. Prije same odluke za operaciju krajnika neophodno je uciniti AST(antistreptolizinski titar).