Otorinolaringologija

histamini

Marica

Postovani !

Mojoj majci na zadnjim alergoloskim testovima je utvrdjeno da je alergicna na histamine pa nas zanima sto je to tocno te koje testove jos treba napraviti ? Sluznica u nosu joj je stalno naotecena, cesto ne moze disati i stalno ima napadaje suhog kaslja.

Unaprijed hvala na odgovoru !

mr.sc.dr.med. D. Markov

Kod vaše mame ne radi se o alergiji na histamine. Histamin služi samo kao kontrola za alergološko testiranje. Potrebno je uzeti citološki bris nosne sluznice, kao i otorinolaringološki pregled. Liječenje se može provoditi kortikosteroidnim sprejevima ili dolazi u obzir laser donjih nosnih školjki.