Otorinolaringologija

krajnici i AST

sanja

Poštovani!
Zbog povišenog AST-a (360), mome sedmogodišnjem sinu su izvađeni krajnici.Napominjem da dijete nije imalo angine i da je rijetko bolestan. Razlog vađenja AST-a bilo je guljenje kože na jagodicama prstiju. Alergije isključene. Sada, 3 mjeseca nakon operacije, AST je 320. Isto tako prsti mu se i dalje gule, točnije i više no prije operacije. Zanima me kako pada AST, s obzirom da je ovo zaista neznatan pad. Zbog čega još može biti povišen AST, tj. gdje bi moglo biti žarište (tako su nama objasnili) osim u krajnicima?
Zahvaljujem na odgovoru.Sanja

mr.sc.dr.med.D.Markov

AST može dugo ostati povišen. Važno je da se ne povećava, što znači da je uzrok odstranjen. Tek nakon 6 mj može se vidjeti poboljšanje na koži. Osim krajnika uzrok( fokus upale ) može biti i upala sinusa.