Otorinolaringologija

ispravka vilice

marko

Donja vilica mi je mnogo izrazenija od gornje i ortodontist kaze da je potrebno da se gornja vilica izvuce napred jer je ona mnogo manja nego sto bi trebala da bude. Doktori stvaraju pritisak da se operisem a ja sam i dalje neodlucan plaseci se posljedica operacije. Da li postoji nacin ispravke bez operacije ? Da li je operacija jedina prava solucija ?

imam 19 godina.

unapred hvala na odgovorima.

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Marko,
Operacije čeljusti (korekcije) radi se na Klinici za maksilofacijalnu kirurgiju Kliničke bolnice Dubrava. Savjetujem Vam pregled kod maksilofacijalog kirurga.