Otorinolaringologija

Tretman upale krajnika

Drazen

Vec neko vrijeme imam problema sa cestim upalama krajnika.Svaki puta zavrsim na terapiji penicilinom,ali upala se vraca veoma brzo.Posljednja dijagnoza je glasila:Angina lacunaris,molim da mi odgovorite o nacinu tretiranja ove bolesti,te kako da konacno popravim sadasnje stanje.Mozete li mi reci da li bi eventualna operacija rijesila moje probleme. Unaprijed zahvalan.

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Dražen,
Ukoliko imate više od 4 angine godišnje koje su uzrokovane beta hemolitičkim streptokokom savjetujem vam operaciju( tonzilektomiju). Operirati se nožete u općoj ili lokalnoj anesteziji. Prije operacije javite se otorinolaringologu s kojim ćete se dogovoriti za operaciju.

Drazen

Zahvaljujem se na uputama za dalji tretman.