Otorinolaringologija

jako povecani krajnici

Kresimir

Postovana..
Imam sina od 4 godine. prije mjesec dana imao je streptokok na grlu i popio je klavocin, sinopen i
Na kraju sumamed. Znakova upale sad vise nema ali...
krajnici su mu jako povecani i po noci jako hrce i mi muski bi to opisali kao „trokira”.
Cak je zadnjih desetak dana i prilicno promukao.
Bili smo u klajcevoj gdje ga je pregledala doktorica i rekla da ima ogromne krajnike i da je
To normalno i da hrce i da bude promukao. Pokusali smo se naruciti kod specijaliste ali ti simptomi nisu ocito
Dovoljni s obzirom da nema temperaturu. Narucili su nas tek u 11. Mj.
Mene brine sto grlo nije upaljeno a i dalhe je povecano i on je totalno promukao vec danima.
Hvala na odgovoru !

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Postovani, povećane nepčane tonzile ne predstavljaju razlog za uzbunu. Hrkanje u toj dobi najčešće nastaje zbog povećanih adenoidnih vegetacija (treće mandule) i jedna je od indikacija za njezino odstranjivanje. Promuklost se veoma često javlja zbog pojave vokalnih nodula glasnica ili obilne postnazalne sekrecije iz adenoidnih vegetacija (sekret može biti infektivan).