Otorinolaringologija

krajnici

Slavica

Štovani, 25 mi je godina i imam učestale angine, ne uvijek praćene temperaturom. Savjetovano mi je odstranjivanje krajnika, te Vas stoga molim da mi ukratko objasnite proceduru operacije:koristi li se lokalna anestezija, ostaje li se u bolnici, koliko traje zahvat i oporavak. Unaprijed hvala!

mr.sc.dr.D.Markov

Poštovana Slavica
Operacija krajnika može se raditi u općoj ili lokalnoj anesteziji. Sama operacija traje 10 do 15 minuta ovisno da li se radi u općoj ili lokalnoj anesteziji. U bolnici ste 2 dana ( to vrijedi za Kliniku Šalata). Postoperativni oporavak traje 7 do 14 dana.