Otorinolaringologija

Čepni slušni aparat

Boris

Molio bih liječnika ORL specijalnosti da mi objasni za koji stupanj nagluhosti se mogu koristiti 'čepni' slušni aparati, te da li se isti odobravaju kao zdravstvena pomagala preko 'socijalnog'?
Zahvaljujem!

mr.sc.dr.med.D.Markov

Poštovani Boris ,
Potrebno je napraviti audiološku obradu (govornu audiometriju) u Audiološkom centru. Audiolog će vam preporučiti slušno pomagalo i izdati doznaku za slušno pomagalo za "socijalno".