Otorinolaringologija

molim drugo mišljenje

Irena

Poštovani!

Suprugu (55.g) mi je dijagnosticiran Calryngis karcinom lijeve glasnice. 8.1. ucinjen je MLS odnosno s glasnice je odstranjen lobuliran polip. Th. 28 zračenja s kobaltom.

Molim opcenite i detaljne informacije o raku glasnica, mogucnostima lijecenja i izlijecenja, prognoze i informaciju gdje se i tko u Zagrebu najuspjesnije i s najvise iskustva bavi lijecenjem. Molila bih za drugo mišljenje liječnika.

Puno hvala, Irena

prof. dr. Željko Bumber

Prognoza je dobra jer je to početni rak glasnice koji s uspješno liječi
i operacijom i zračenjem. Nakon uklanjanja polipoidne izrasline
patihistološka dijagnoza ukazala je na rak . Odluka o zračenju je jedna od mogućih dobrih odluka.
Potrebne su redovite kontrole nakon zračenja pa i kontrolna laringomikroskopija .Prognoza je dobra no treba isljučiti pušenje, žestoki alkohol, žgaravice .
Pregled kod mene moguć je ujutro na I katu u amb IV oko 8h 15min, Šalata 4.