Otorinolaringologija

Osjećaj "hladnoga/hlađenja" u grlu

Hrgi76

Imam problem koji me muči zadnjih 2 mj.Radi se o osjećaju u grlu.Najbliže čemu bi se mogao opisati je "hlađenje".Problem nije sam osjećaj,već mučnina koju stvara.Doktorica opće prakse me poslala na pregled u ORL ambulantu,gdje mi je grlo pregledano,te mi je rečeno da je ljubičaste boje.Terapija koju sam dobio je Nasonex sprej,koji sam koristio.Nakon 4 dana korištenja istoga,osjećaj u grlu je nestao,međutim,vratio se nakon 2 tj.Ono što mene zanima je slijedeće.Uočio sam podudarnosti u oba slučaja kada mi se osjećaj javio.Naime,jedan dan prije nastanaka "osjećaja",imao sam oralni sex sa djevojkom.Djevojka mi je prije 2 dana vadila krv i nosila urin na testiranje.Testovi urina ukazuju na bakterijsku upalu.Pod stavkom "bakterije",napisano je "masa",te su joj nitriti pozitivni.Rečeno je da se vjerojatno radi o e coli.Znači,zanima me,da li je moguće da se putem oralnog sex-a nešto prenijelo na mene,pa radi toga imam navedeni problem?Hvala.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Ne, eventualno ste Vi nešto mogli prenijeti partnerici budući je usna šupljina više kolonizirana bakterijama nego perianalno područje.