Otorinolaringologija

Prestanak pusenja

paco1605

Pozdrav svima... pusio sam od 11. mjeseca pa sve do 7. mjeseca ove godine...znaci pusim 8 mjeseci.... sada sam prestao i zanima me kako oporaviti pluca i organizam od tih stetnih tvari..malo me pluca bole..imate li kakav savjet? Hvala unaprijed

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, tijelu treba dvostruko više vremena od perioda pušenja za regeneraciju i reparaciju posljedica pušenja. Osim uobičajenih savjeta o zdravim životnim navikama ( prehrana bogata vitaminima i antioksidansima, prakticiranje sporta, spavanja 7-8 h/dan), nema specifićne terapije koja će ubrzati prirodan proces reparacije.