Otorinolaringologija

otorinolaringolog

NINA

Mom sinu je 6. godina. U januaru je imao inf. mononukleozu.
U martu ponovno dobija visoku temperaturu popracenu gnojnim
cepovima u zdrijelu i neugodnim zadahom.
Lab. nalazi su:CRP:POZ.12mg/l
SE:23/55
AST33 -ALT 7
SEG-70
BAND-2
LYMP-25
MONO-1
EOSIN-2
WBC-12.1
GRAN-9.0
MCH-1.71
ROW-16.0
Djetetu je takoder ustanovljena u brisu nosastaphylococcus pyogenes
MOLIM VASE MISLJENJE I STA TREBA PODUZETI

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Nina,
Kod vašeg sina se radi o akutnoj upali nosa i ždrijela koji je uzrokovan vjerojatno piogenim streptokokom. Laboratorijski nalazi krvi ukazuju na tipičnu bakterijsku infekciju. Nakon sanacije upale savjetujem vam otorinolaringološki pregled , kao i kontrolu KKS, te ASTi ASTA (antistr. titar)