Otorinolaringologija

Hipertrofija nosne školjke

Damir

Poštovanje!

Prije oko godinu dana sam bio na manjoj operaciji devijacije septuma ponajprije zbog toga sto sam od najranije dobi imao problema sa astmom i alergijama na prašinu te je to uzrokovalo stalno svakodnevno curenje iz nosa u kasnijoj dobi. Međutim, nakon toga stanje se nije popravilo, sve je ostalo isto. Također prije operacije ljiečnik mi je rekao da ona neće ništa značajnije popraviti jer se radi o hipertrofiji nosne školjke (srednje i donje,?? mislim). Može li se to ikakvim operativnim zahvatom riješiti i/ili se liječi samo lijekovima, te kome da se obratim. Iz Zagreba sam, imam 20 godina.

Unaprijed zahvaljujem!

mr.sc.dr. D. Markov

Ukoliko se radi o hipertrofičnim nosnim školjkama savjetujem vam operaciju s CO2 laserom. Operaciju možete napraviti na ORL klinici Šalata. Operacija se radi u lokalnoj anesteziji.