Otorinolaringologija

pitanje

mia

Od moje zadnje gnojne angine proslo je vec 2 mjeseca ali mi je jedan krajnik(?) ostao povecan....Nije bolan na dodir...Nekad davno sam imala apsces i bila u bolnici, i tada mi je savjetovano da odem i da izvadim krajnike,a ja to nisam obavila....Molim Vas recite da li je bezbolan ali uvecan krajnik razlog da posjatim lijecnika? I molim Vas recite ako krajnik ne moze biti u ptanju ,sta bi moglo biti? hvala.

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Mia,
Ako ste imala peritonzilarni apsces i radi toga bila hospitalizirana to je u svakom slučaju bila i indikacija za operaciju. Savjetujem vam pregled kod otorinolaringologa i dogovor za operaciju. Svaka ponovna upala krajnika može dovesti ponovno do apscesa, kao i mogućih komplikacija.