Otorinolaringologija

polipi na grlu

djordje

Mojoj supruzi je pregledom ustanovljeno da ima polipe na grlu i pritom joj je preporuceno da ostavi pusenje kao i da pije pantenol, te da ako to ne pomogne mora hiruskim putem da odstrani polipe.Molim Vas,ako mozete da mi odgovoritr da li postoji jos neki nacin za lecenje polipa na grlu?hvala unapred!

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Djordje,
Savjetujem da kontrolni pregled kod otorinolaringologa. Vrlo je važna veličina i lokalizacija polipa ( da li se radi samo o polipu na 1 glasnici ili obostrano). Ako je otorinolaringolog preporučio samo pantenol i prestanak pušenja vjerojatno se radi samo o pušačkim nodulima. Ukoliko ne dodje do poboljšanja indicirana je operacija.