Otorinolaringologija

Polysinuitis

tiki20la

Poštovani,
Napisat ću Vam nalaz od moga sina. Molim Vas da mi odgovorite o čemu se tu radi.
Standarne snimke paranazalnih šuplina pokazuju oblačasto zasjenjenje frontalne sninuse te homogeno zasjenjenje etmoidalne stanice. U alveolarnom recesusu desnog maskilarnog sinusa polipoidna mekotkivna sjena promjera 15 mm, a takođe i rubna sjena promjera oko 4 mm uz lateralni rub istog sinusa. u donjem dijelu lijevog maksilarnog sinusa mekotkivna rubna sjena promjera 7 mm.
Zaklučak: Polysinuitis
cista ili polip u alveolarnomrecesusu desnog maksilarnog sinusa.

Pozdrav od Valentine!

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, RTG snimke pokazuju ciste alveolarnih recesusa, odnosno dna oba maksilarna sinusa /znaci kron. upalnih promjena/, te homogeno zasjenjenje etmoidalnih celula, što najvjerojatnije upućuje na nakupljeni sekret.