Otorinolaringologija

Problemi s grlom

Dejan

Pre oko tri meseca bilo me je zabolilo grlo i ja sam pio neke antibiotike i bilo mi je dobro ali posle dve nedelje opet se vratio onaj bol u grlu i ja sam opet pio antibiotike i onaj bol je ubrzo prestao ali mene grlo jos nije proslo jos uvek osecam da nesto nije u redu i ako nemam onaj jaki bol. Ovo vec traje oko dva meseca. Samo da napomenem da igram i fudbal i meni bude bolje ali posle trcanja pogorsa se. Ja sam bio kod doktora i imao sam briz grla ali nista nije nadjeno. Doktor mi je rekao da nastavim igrat fudbal i dao mi je neke lekove koji su mi malo pomogli ali sam pre neki dan pokiso na treningu i opet mi je malo losije. Sta mi vi predlazete da uradim?
Unapred zahvalan
Dejan

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Dejan,
Moguće je da se radi o kroničnoj upali tonzila - krajnika ( ne navodite koliko imate godina , niti da li ste operirali krajnike) ili upali ždrijela . Ukoliko je bris ždrijela bio uredan savjetujem vam da napravite krvne pretrage: KKS, SE, AST,ASTA(antistr. titar), rtg snimku paranazalnih sinusa. Sa svim nalazima javite se na specijalistički pregled kod otorinolaringologa.