Otorinolaringologija

Strah me je

zrinka

Poštovani,

Imam učestale simptome teškog disanja i kihanja tijekom noći, a
nerijetko i jutrima.
U dodiru s prašinom, nakon kratkog vremena osjetim snažan pritisk
u plućima. Da li je riječ o alergiji ili imam astmu ???

Napominjem da imam 29 godina, pušač sam, patim od
maskilarnih sinsusa.
Hvala
Zrinka

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Zrinka,
Prema simptomima koje navodite vjerojatno se radi o preosjetljivosti na prašinu. Savjetujem vam da napravite citološki bris nosne sluznice i alergološko testiranje na inhalacione alergene. Osim preosjetljivosti na prašinu moguća je i preosjetljivost na perje jer navodite da imate simptome otežanog disanja i kihanja noću ( ? jastuk-perje ?). Nakon alergološke obrade dobit će te adekvatnu terapiju.