Otorinolaringologija

problemi sa glasnicama

darko

poštovani! imam 28 godina i već dugo godina imam problema sa glasom,bio sam na specijalističkom pregledu prije 2 mjeseca i ustanovljeno mi je :laringoskopskiomgbje glasnice zadebljane, hipermeične,blago neravne,uredno pomične,bez vidljivih susp.tvorbi. dg.pharyngolaryngitis chr. izbjegavati boravak u prašini. toliko o dijagnozi ali meni je svakim danom glas sve nerazgovjetniji tiši i skroz kao da mi nešto smeta i grebe u grlu dok govorim,najgore mi je ujutro kad se probudim uhvatim sam sebe da ne mogu jednu jedinu rečenicu normalno izgovoriti... Unaprijed zahvaljujem!pomozite mi

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Darko,
Kod vas se radi o kroničnoj upali ždrijela i grkljana. Savjetujem vam da svakako napravite bakteriološki bris nosa i ždrijela, citološki bris nosa, te serologiju na Helicobacter pylori. Vi navodite najveće tegobe ujutro što može biti uzrok i postnazalne sekrecije ( upala sinusa ?) kao i GERB-a ( gastroezofagealni refluks?). Sa svim nalazima se ponovno javite otorinolaringologu ili svom liječniku. Kronična upala grkljana zahtijeva kontinuiranu kontrolu otorinoloaringologa .