Otorinolaringologija

visoka temperatura vec sesti dan

Mikica

koliko je opasna temperatura koja varira izmedju 38 i 40 stepeni celzijusa koja traje vec sesti dan. rezultati analize krvi jos nisu gotovi, ali s obzirom da nema drugih simptoma ljekar nam je rekao da pije (radi se o mojoj mami koja je u posjeti kod nas) Tylenol za snizenje temperature. receno je da se isti moze piti i do deset dana.

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Mikica,
Ispričavam se što nisam bila u mogućnosti prije odgovoriti na vaše pitanje. Ako se samo radilo o visokoj temperaturi bez drugih simptoma kašlja, nosne sekrecije, općeg lošeg stanje, povraćanje, proljev, a laboratorijski nalazi su bili u granicama normale provodi se samo simptomatska terapija tj. anitipiretici uz obilnu hidraciju. Vaš će liječnik odlučiti o daljnjem liječenju.