Otorinolaringologija

Rhinosinusitis alergica?

Ivana

Poštovani,
u zadnjih godinu dana imam ucestale upale sinusa koje se ponavljaju svaki mjesec u trajanju od po tjedan dana otprilike. Sekret iz nosa je bistar, povišene temperature nema, česte su glavobolje pri korijenu nosa i u području obrva te osjećaj slabijeg fokusiranja predmeta uz povremene vrtoglavice. Antibiotici mi nisu propisivani zbog mišljenja da se radi o alergijskoj podlozi simptoma. Zabrinjava me učestalo javljanje simptoma te očni simptomi u zadnje vrijeme (pregled kod oftalmologa sam napravila, a nalaz je bio uredan). Molim za savjet!

prof.dr. Željko Bumber

Potrebno je učini ORL pregled,echo sinusa ,rtg sinusa, , bris nosa citološki i alergološko testiranje na inhalacione alergene. Sa tim nalazima potrebno je ponoviti orl pregled.
Niste naveli godinu rođenja niti zanimanje (radni ambijent ).