Otorinolaringologija

serozni otitis

sadeta

Prije nekoliko dana kod djeteta se pojavila se bistra sekrecija iz desnog uha,ljekar je nakon pregleda preporučio samo kapi u nos.Molim vas da mi odgovorite da li je kod serozne upale unutrašnjeg uha potrebna antibiotska terapija ili neke druge dodatne pretrage. Pozdrav

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Sadeta,
Potrebno je uzeti bakteriološki i citološki bris sekreta iz uha, ukoliko uho curi. Nakon sanacije upale uha napraviti audiogram i timpanometriju te fiberendoskopiju nosa i otomikroskopiju uha.