Otorinolaringologija

pitanje

edita

postovanje!

suprug je prije dvije godine isao na UZV vrata jer mu se pojavila na lijevoj strani "kvrga" rekli su da je masno tkivo i poslali ga jos na punkciju. punkciju nisu mogli obaviti je se to nalazi ispod misica. sada nakon dvije godine kao da mu se povecala "kvrga" i ponovno je otisao na UZV. napisali su da nije lipom nego prije fibrom.
zanima me sto je fibrom i da li treba jos nekakve pretrage obaviti.

unaprijed hvala!

prof.dr. Željko Bumber

Fibrom je dobroćudni tumor gradjen od vezivnog tkiva. Potrebna je citološka punkcija. Nakon analize neka ode otorinolaringologu.
On će vjerojatno predložiti operaciju (koju i ja savjetujem).