Otorinolaringologija

sinusi

ljiljana

Poštovani,
Na rengenskoj snimci sinusa ustanovljeno je da su oba maxilarna sinusa šire rubno zasjenjena, dok frontalni pokazuju urednu prozračnost. Septum nosa uspravno položen. S obzirom na česte i dugogodišnje upale sinusa , molim vas da mi obrazložite da li postoji još koji način liječenja, osim inhalacija i antibiotika.Imam 46 god. i ove tegobe osjećam već 2o godina.
Srdačan pozdrav,

mr.sc.dr.D. Markov

Budući da se radi o kron. upali sinusa postoji mogućnost punkcije oba čeljusna sinusa te instilacija lijeka u sinuse. Punkcija se može učiniti ambulantno.