Otorinolaringologija

Sluz iz nosa

Binga

Poštovani,
događa mi se da kada imam prehladu i puno ispuhujem nos pri kraju prehlade iz nosa izlazi čudna sluz žive žute boje ( skoro kao limun).
Ispuhujem je 1-2 dana i onda obično prehlada ( curenje nosa )prestaje.S obzirom na čudnu boju sluzi , zanima me što je to i da li je to normalno?

mr.sc.dr.D.Markov

Nakon svake virusne upale gornjih dišnih puteva dolazi i do superinfekcije s bakterijama koje se normalno nalaze u nosnom sekretu., te se javlja gnojna sekrecija. Nemate razloga za brigu jer je to normalna reakcija nosne sluznice.