Otorinolaringologija

sluznica nosa

Katarina

Na pregledu kod otorinca ustanovljena je deformacija nosa - sluznice usljed udarca koji se desio jos u djetinjstvu.
Sinusi se uredno prazne ali samo kroz grlo te nastaje cesta upala grla i uha zbog koje stalno pijem antibiotike.
Molim da mi odgovorite da li se moze operativno odstraniti sluznica kako bi nos postao prohodan?
Unaprijed, hvala!

mr.sc.dr.D.Markov

Draga Katarina
Ako je uzrok otežanog disanja deformacija nosne pregrade operativni zahvat će vam poboljšat disanje na nos. Ukoliko je uzrok otežanog disanja i upala nosne sluznice vrlo je važno otkriti moguće uzroke upale. Kirurški se može odstraniti bolesna sluznica i poboljšati prohodnost nosa.