Otorinolaringologija

sluznica nosa

Rina

Molila bih kad bi mi netko od kompetentnih mogao odgovoriti na moj problem.
Kao dijete dobila sam kosarkasku loptu u nos. U tom udarcu, po zakljucku otorinca, iskrivljena je sluznica nosa. Sinusi se uredno prazne ali samo kroz grlo, zbog cega nastaju ceste upale grla i uha. Na nos ne mogu nista ispuhati.
Da li postoji nacin da se sluznica koregira (operativno) kako bi rijesila praznjenje sinusa kroz nos.

mr.sc.dr.D.Markov

Draga Rina kod vas se ne radi o iskrivljenju sluznice nosa nego o deformaciji nosne pregrade. Ukoliko se radi samo o deformaciji pregrade-septuma , operativni zahvat će Vam poboljšati disanje na nos. Ako se radi i o upali sluznice prije operativnog zahvata potrebno je uzeti briseve nosne sluznice, te napraviti i rinomanometriju da bi točno utvrdili što je uzrok otežanog disanja na nos.