Otorinolaringologija

Sluznica nosa

Matijas

Generalno imam problema sa sluznicom nosa, velika osjetljivost na propuh, klimu, promjene temperature, suhi zrak, hladno piće.. Molim vas savjet što je najbolje raditi za oporavak nosne sluznice? Hvala puno

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, nažalost u slučaju preosjetljivosti sluznice nosa nema trajnog niti čarobnog rješenja. radi se o prirođenoj, odnosno konstitucionalnoj sklonosti sluznice da preburno reagira na određene podražaje. Najjednostavnije je te podražaje izbjegavati ili pokušati malo više vlažiti sluznicu nosa sterilnom morskom vodom sa npr.dodatkom pantenola, aloe vere itd..