Otorinolaringologija

Streptokokna angina

Martsss

Postovana... prije 3 dana doktorica mi je rekla da imam gnojnu anginu u prepisala mi Sumamed 3 tbl i Neofen protiv temp. Medutim temperatura samo raste do 39, i dalje jako tesko gutam (moram pljuvati jer nemrem gutati slinu) te sam pocela skidati temperaturu rakijom sto pomogne, ali se brzo vrati. Ovo je peti dan da je tako. Kaj da radim? Hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, ukoliko Vam temperatura ne pada ni nakon 5 dana oralne terapije tabletama, tada morate razmišljati o perenteralnoj injekcijskoj terapiji koju također možete dobiti kod svog doktora obiteljske medicine.