Otorinolaringologija

Suzi oko (i boli u dubini)

Mika

Imam 57 godina i zaposlen sam 34 godine u jednoj firmi kao trgovac. Moje radno mjesto je blagajnik na kompjutorskoj kasi¸ a radno vrijeme mi je svaki dan (i nedjeljom i praznikom) osam sati. Na kasi, pred ekranom/monitorom provedem minimum četiri sata, a ponekad i osam sati efektivno. Bolujem od visokog tlaka (25god), psorijaze (24god) psorijatičkog atritisa (13 godina).

Unazad godinu i pol počele su mi bez ikakvog povoda suziti oči. To suzenje popraćeno je blagom do tupom boli, gotovo svakodnevno bez ikakvog povoda.
Sve počinje ujutro kada se probudim i sve oko sebe vidim kroz neku sumaglicu i to traje otprilike sat do dva svaki dan. Nakon toga dolazi do suzenja i boli u očima i potiljku koje traju sa većim i manjim intezitetom cijeli dan, i godinu i pol. Napominjem da sam za sve to vrijeme posjećivao i liječnike, i to četiri različita koji su me uredno pregledali i dali odgovarajuće (??) lijekove, kapi i masti. Unatoč tome meni je i dalje stanje nepromijenjeno.
Što da radim pitanje je sad...

Tražim tj. molim stručni savjet bilo koga tko se smatra da mi može pomoći.
U nadi ozdravljenja pozdrav svima dobronamjernima.

P.S. Ne pušim, ne pijem kavu, rijetko kada popijem pivo, dosta čitam i
gledam TV (na velikoj udaljenosti)!

Još dodajem izvadak iz rtg snimke sinusa:
"...Na snimci paranazalnih šupljina obostrano rubno zasjenjeni maksilarni
sinusi u smislu zadebljane marginalne sluznice, a desno vidljiv i
aerolikvidni nivo u smislu floriditeta kronične upale...."

prof.dr. Željko Bumber

Rtg sinusa ukazuje na upalu sinusa koju treba liječiti. Koliko ona ima veze sa suzenjem ne mogu odlučiti .To možemo reći tek nakon liječenja sinusa. Kakvi su vam očni tlak i vid, bris konjuktive?

Mika

Očni tlak OK, vid "staračka dalekovidnost", a u nekom brisu oka je pronađena klamidija. Ne znam je li to bris konjuktive.

prof. dr. Željko Bumber

To je bris konjuktive . Javite se oftalmologu.